Accident grav pe autostrada Timișoara-Lugoj: restricții și intervenție de urgență

Ana Stanescu · Timiș Expres

ro Un accident grav s-a produs sâmbătă dimineața pe autostrada Timișoara-Lugoj, în zona localității Șanovița, pe sensul de circulație către Lugoj.

Evenimentul s-a soldat cu restricții de trafic și intervenții ale echipajelor de urgență.

Din primele date, șoferul unei rulote cu remorcă a pierdut controlul volanului, autovehiculul a rupt parapeții mediani și a intrat pe sensul opus de circulație.

Din fericire, mașina s-a oprit înainte de a lovi frontal un alt vehicul care circula regulamentar, evitând o nenorocire mai mare.

Reprezentanții DRDP Timișoara au transmis că, în urma evenimentului, circulația pe sensul Timișoara – Lugoj s-a desfășurat cu restricții, fiind blocată pe banda de urgență până în jurul orei 10.

Citește articolul complet pe Timiș Expres

Deschide articolul →