ro Un accident grav s-a produs sâmbătă dimineața pe autostrada Timișoara-Lugoj, în zona localității Șanovița, pe sensul de circulație către Lugoj.
Evenimentul s-a soldat cu restricții de trafic și intervenții ale echipajelor de urgență.
Din primele date, șoferul unei rulote cu remorcă a pierdut controlul volanului, autovehiculul a rupt parapeții mediani și a intrat pe sensul opus de circulație.
Din fericire, mașina s-a oprit înainte de a lovi frontal un alt vehicul care circula regulamentar, evitând o nenorocire mai mare.
Reprezentanții DRDP Timișoara au transmis că, în urma evenimentului, circulația pe sensul Timișoara – Lugoj s-a desfășurat cu restricții, fiind blocată pe banda de urgență până în jurul orei 10.
Citește articolul complet pe Timiș Expres
Deschide articolul →