Aquatim întrerupe furnizarea apei în Timișoara, Lugoj și alte șase localități din Timiș

Andrei Popescu · Timiș Expres

ro Aquatim a anunțat că va întrerupe furnizarea apei în mai multe localități din județul Timiș, astăzi, până la ora 15, pentru remedierea unor avarii la rețelele de distribuție.

Potrivit companiei, în Timișoara, pe Calea Urseni, în Lugoj, pe strada Bucegi, precum și în Ghiroda, Giarmata, Săcălaz, Recaș, Alioș și Bazoșu Nou, se vor efectua lucrări de intervenție pentru repararea rețelelor de apă.

În timpul acestor operațiuni, apa va fi oprită temporar, iar la reluarea alimentării, este posibil ca la robinete să curgă apă tulbure.

Reprezentanții Aquatim recomandă consumatorilor să evite utilizarea apei pentru scopuri menajere până la limpezirea completă a acesteia, pentru a preveni eventuale neplăceri.

De ce sunt programate aceste întreruperi în alimentarea cu apă.

Citește articolul complet pe Timiș Expres

Deschide articolul →