Buldozerele au revenit pe Strada Lacului: Primăria Timișoara a demolat terasele ilegale ale firmei familiei unui pesedist

Ana Stanescu · Timiș Expres

ro Astăzi, echipele Primăriei Timișoara au descins pe Strada Lacului pentru a demola terasele ridicate ilegal de societatea Casa Matteo, în urma unei dispoziții a primarului Dominic Fritz.

Acțiunea face parte dintr-o campanie de eliminare a construcțiilor abuzive pe domeniul public.

Firma, înregistrată pe numele mamei fostului consilier local PSD Ioan Mateescu, a fost sancționată anterior cu amenzi de peste 13.

000 de lei și o amendă record de 300.

000 de lei pentru depozitarea ilegală a deșeurilor.

Citește articolul complet pe Timiș Expres

Deschide articolul →