ro CSC Dumbrăvița a suferit o înfrângere în meciul amical cu UTA, disputat în condiții de temperaturi ridicate.
Arădenii din prima ligă s-au impus cu scorul de 4-0, într-un joc în care ambele echipe au experimentat cu jucători noi și în probe.
Partida s-a desfășurat pe terenul din cartierul Sânnicolau Mic, acolo unde temperaturile ridicate au influențat ritmul jocului.
În prima parte, oaspeții au avut primele ocazii, iar în minutul 23, au deschis scorul prin atacantul Marius Coman, cu o reluare la centrarea lui Abdallah.
La pauză, scorul a rămas 1-0, deși UTA a avut câteva oportunități de a majora avantajul.
Citește articolul complet pe Timiș Expres
Deschide articolul →