ro Două adolescente au fost lovite de o mașină în localitatea Gelu, județul Timiș, iar una dintre ele s-a stins din viață pe loc.
Potrivit ISU Timiș, evenimentul s-a petrecut recent, iar echipele de intervenție s-au deplasat rapid la fața locului.
La sosirea echipajelor, o victimă de sex feminin era în stare de inconștiență.
Din păcate, medicii nu au putut salva viața fetei, fiind declarată stins din viațăă după manevrele de resuscitare.
Cea de-a doua victimă a fost transportată la spital pentru îngrijiri medicale, fiind conștientă și cooperantă.
Citește articolul complet pe Timiș Expres
Deschide articolul →