Elevă eliminată din examenul de Evaluare Națională la Timișoara pentru telefonul mobil

Elena Dumitrescu · Timiș Expres

ro La proba de Matematică din cadrul Evaluării Naționale, o elevă a fost eliminată din examen, au anunțat reprezentanți ai Inspectoratului Școlar Timiș.

Se pare că aceasta avea asupra ei telefonul mobil, iar acesta era pornit, contrar regulamentului examenului.

La cea de-a doua probă, cea de Matematică, din cadrul Evaluării Naționale s-au înscris 5.

210 absolvenți de clasa a VIII-a.

Rezultatele examenului vor fi publicate în data de 1 iulie.

Citește articolul complet pe Timiș Expres

Deschide articolul →