ro La proba de Matematică din cadrul Evaluării Naționale, o elevă a fost eliminată din examen, au anunțat reprezentanți ai Inspectoratului Școlar Timiș.
Se pare că aceasta avea asupra ei telefonul mobil, iar acesta era pornit, contrar regulamentului examenului.
La cea de-a doua probă, cea de Matematică, din cadrul Evaluării Naționale s-au înscris 5.
210 absolvenți de clasa a VIII-a.
Rezultatele examenului vor fi publicate în data de 1 iulie.
Citește articolul complet pe Timiș Expres
Deschide articolul →