Furtuna din Timiș a provocat mai multe intervenții ale pompierilor

Adrian Popa · Timiș Expres

ro O furtună severă a afectat județul Timiș, determinând pompierii să intervină la mai multe situații de urgență în Timișoara, Dumbrăvița și Pișchia.

În intervalul orar 18:10 – 20:00, echipajele din cadrul Detașamentelor 1 și 2 Timișoara au gestionat șase misiuni pentru înlăturarea efectelor vremii extreme.

Pompierii au intervenit pentru degajarea a cinci copaci și crengi căzute pe carosabil sau peste cabluri, în zonele menționate.

De asemenea, un copac s-a prăbușit peste un autoturism aflat în mers, în care se aflau trei persoane.

Potrivit Inspectoratului pentru Situații de Urgență Timiș, în urma acestor incidente nu au fost înregistrate victime.

Citește articolul complet pe Timiș Expres

Deschide articolul →