Furtuna din Timișoara a doborât copaci și a avariat un autoturism în mers

Adrian Popa · Timiș Expres

ro După-amiaza de duminică a fost marcată de fenomene meteo extreme în Timișoara și zonele învecinate, ceea ce a solicitat intervenția promptă a pompierilor militari timișeni.

În intervalul orar 18:10 – 20:00, salvatorii au acționat pentru înlăturarea efectelor vijeliei și rafalelor de vânt puternic.

În total, echipajele ISU Timiș au gestionat șase misiuni dificile în Timișoara, precum și în comunele Pișchia și Dumbrăvița.

Acestea au constatat și degajat cinci copaci și crengi mari, care au fost prăbușite peste carosabil sau peste cablurile de energie electrică și utilități.

Cel mai grav incident a fost cel în care un arbore masiv s-a prăbușit peste o mașină în mișcare, cu trei persoane în interior.

Citește articolul complet pe Timiș Expres

Deschide articolul →