Inspectoratul Școlar Timiș a întâmpinat dificultăți în organizarea bacalaureatului din cauza lipsei de profesori

Radu Constantinescu · Timiș Expres

ro Inspectoratul Școlar Județean Timiș a avut dificultăți în formarea comisiilor pentru examenul de bacalaureat din acest an, din cauza lipsei de profesori disponibili.

Evenimentul are loc în județul Timiș, înainte de începerea probelor scrise, programate luni.

Șefa ISJ Timiș, Aura Danielescu, a explicat că situația a fost cauzată de creșterea numărului de candidați înscriși, față de anul trecut.

400 de elevi s-au înscris pentru examen, cu aproximativ 1.

000 mai mulți față de generația anterioară.

Citește articolul complet pe Timiș Expres

Deschide articolul →