ro Politehnica Timișoara s-a reunit azi la Baza sportivă „Adrian Stoicov” cu un lot numeros de 38 de jucători, inclusiv cele zece achiziții din această vară.
Antrenorul Dan Alexa a subliniat că echipa așteaptă confirmarea participării echipei secunde în Liga 2, ceea ce va oferi tinerilor jucători o oportunitate de a se dezvolta.
Printre noile transferuri se numără jucători precum Andrei Artean, Ovidiu Popescu și Aurelian Chițu.
De asemenea, clubul a adus câțiva tineri în probe, care sunt vizați pentru echipa a doua, având în vedere planurile de a forma o echipă secundă în Liga 3 pentru sezonul următor.
Ce a declarat Dan Alexa despre lotul echipei.
Citește articolul complet pe Timiș Expres
Deschide articolul →