ro Comunitatea LGBTQ+ din Timișoara se pregătește pentru tradiționalul marș, programat pentru data de 4 iulie 2026.
Evenimentul va începe în Parcul Central, la ieșirea de pe Splaiul N.
Titulescu, și va continua pe mai multe străzi din centrul orașului.
Organizatorii, reprezentanți ai Identity.
Education , au transmis că Pride TM își păstrează scopul de a susține drepturi egale, protecția familiilor și recunoașterea legală a identităților.
Citește articolul complet pe Timiș Expres
Deschide articolul →