ro Primăria Timișoara va realiza o sală multifuncțională la Colegiul Național Bănățean, în cadrul unui proiect estimat la 5,5 milioane de euro.
Noua construcție va include demisol, parter și etaj, fiind destinată activităților sportive, medicale și evenimentelor școlare.
Clădirea va fi amplasată pe un teren de aproape 1.
000 de metri pătrați și va completa infrastructura existentă, utilizată în comun de Colegiul Național Bănățean și Liceul Teoretic Dositei Obradovici pentru festivități și alte activități.
Ce implică proiectul pentru infrastructura educațională din Timișoara.
Citește articolul complet pe Timiș Expres
Deschide articolul →