ro Începând de joi, 25 iunie 2026, traficul rutier va fi restricționat pe strada Drubeta din Timișoara, pentru o perioadă de șapte zile, până pe 2 iulie 2026.
Decizia a fost luată de Comisia de circulație a Primăriei Municipiului Timișoara, la solicitarea Societății Drumuri Municipale, pentru efectuarea lucrărilor de întreținere și reparație a carosabilului.
Restricțiile vor fi aplicate pe tronsonul cuprins între strada Mareșal Al.
Averescu și bulevardul Liviu Rebreanu.
Circulația va fi deviată pe strada Mareșal Al.
Citește articolul complet pe Timiș Expres
Deschide articolul →