ro SCM Poli Timișoara a anunțat oficial a treia mutare externă pentru sezonul 2026-27 în handbal masculin.
Clubul timișorean a adus un pivot polonez, Łukasz Rogulski, care a semnat cu echipa pentru noul sezon.
Łukasz Rogulski, născut la 10 iunie 1993, vine după două sezoane petrecute la Industria Kielce, formație participantă constantă în competițiile europene.
El are o experiență bogată în campionatele din Polonia, Grecia și România, fiind convocat și la echipa națională a Poloniei din 2017.
Ce experiență aduce Łukasz Rogulski la SCM Poli Timișoara.
Citește articolul complet pe Timiș Expres
Deschide articolul →