SCM Poli Timișoara aduce un pivot polonez pentru noul sezon de handbal masculin

Ana Stanescu · Timiș Expres

ro SCM Poli Timișoara a anunțat oficial a treia mutare externă pentru sezonul 2026-27 în handbal masculin.

Clubul timișorean a adus un pivot polonez, Łukasz Rogulski, care a semnat cu echipa pentru noul sezon.

Łukasz Rogulski, născut la 10 iunie 1993, vine după două sezoane petrecute la Industria Kielce, formație participantă constantă în competițiile europene.

El are o experiență bogată în campionatele din Polonia, Grecia și România, fiind convocat și la echipa națională a Poloniei din 2017.

Ce experiență aduce Łukasz Rogulski la SCM Poli Timișoara.

Citește articolul complet pe Timiș Expres

Deschide articolul →