SCM Timișoara și Partizan Belgrad încheie parteneriat pentru rugby și alte sporturi

Maria Ionescu · Timiș Expres

ro Sport Club Municipal Timișoara a anunțat pe rețelele sociale o colaborare cu clubul sârb Partizan Belgrad.

Înțelegerea vizează în principal rugby-ul, dar și alte discipline sportive precum handbalul, baschetul și sporturile de masă.

Discuțiile dintre cele două cluburi s-au concentrat pe dezvoltarea parteneriatului, fiind evidențiată experiența fostului rugbist Nedeljko Savić, secretar general al Partizan Belgrad.

Acesta a împărtășit din experiențele sale din cariera de jucător, inclusiv perioada petrecută la cluburi din Noua Zeelandă.

Reprezentanții cluburilor au vizitat Sala Constantin Jude, unde s-au purtat discuții despre baze sportive și proiecte comune.

Citește articolul complet pe Timiș Expres

Deschide articolul →