ro Sport Club Municipal Timișoara a anunțat pe rețelele sociale o colaborare cu clubul sârb Partizan Belgrad.
Înțelegerea vizează în principal rugby-ul, dar și alte discipline sportive precum handbalul, baschetul și sporturile de masă.
Discuțiile dintre cele două cluburi s-au concentrat pe dezvoltarea parteneriatului, fiind evidențiată experiența fostului rugbist Nedeljko Savić, secretar general al Partizan Belgrad.
Acesta a împărtășit din experiențele sale din cariera de jucător, inclusiv perioada petrecută la cluburi din Noua Zeelandă.
Reprezentanții cluburilor au vizitat Sala Constantin Jude, unde s-au purtat discuții despre baze sportive și proiecte comune.
Citește articolul complet pe Timiș Expres
Deschide articolul →