ro Pentru clădirea Spitalului Județean Timișoara se pregătesc în perioada următoare trei mari investiții.
Acestea nu sunt direct legate de infrastructura medicală, însă sunt extrem de importante pentru confortul și accesibilitatea pacienților și personalului medical.
Vor fi reabilitate toaletele de la toate etajele, de la parter până la ultimul nivel, în cadrul unui proiect care urmează să fie demarat în 2026, în funcție de finalizarea documentațiilor.
În plus, se va lucra la îmbunătățirea aspectului casei scărilor, pentru a oferi o imagine mai modernă și mai sigură.
De asemenea, se intenționează modernizarea lifturilor, pentru a asigura un acces mai facil și mai sigur spre toate secțiile spitalului.
Citește articolul complet pe Timiș Expres
Deschide articolul →