ro Într-un anunț important pentru scena tenisului juvenil din România, Timișoara a pierdut organizarea Internaționalele de juniori ale țării, după aproape trei decenii.
Turneul, care s-a desfășurat la Timișoara timp de 29 de ediții, a fost mutat în acest an la Tg.
Mureș, începând cu această ediție.
Decizia a fost anunțată de Ovidiu Pop, directorul și proprietarul turneului, care a explicat că a cedat licența competiției către orașul Tg.
Turneul s-a mutat de pe zgura de lângă Pădurea Verde, unde a fost organizat ani de zile, pe terenurile Dyadora din Giroc, după ce arena Tivoli a fost vândută.
Citește articolul complet pe Timiș Expres
Deschide articolul →