Trei persoane au ajuns la spital, după un accident rutier aproape de Timișoara

Radu Constantinescu · Timiș Expres

ro Un bărbat de 50 de ani și două femei de 57, respectiv 29 de ani, au fost răniți și au ajuns la spital în această seară, după un accident rutier produs pe șoseaua care leagă Timișoara de Dudeștii Noi.

Evenimentul s-a petrecut în jurul orei 18:40, pe DN 6, în județul Timiș.

Conform primelor cercetări ale poliției, un șofer de 50 de ani a condus un autoturism pe relația Dudeștii Noi - Timișoara și, la intersecția cu drumul de legătură către DN 69, a efectuat viraj la stânga, intrând în coliziune cu un alt autoturism condus din sens opus de o femeie de 29 de ani.

În urma impactului, au rezultat trei victime, inclusiv o pasageră de 57 de ani, aflată în autoturismul condus de femeie.

Accident rutier aproape de Timișoara: victime și cercetări în curs Toate persoanele implicate au fost transportate la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale de specialitate.

Citește articolul complet pe Timiș Expres

Deschide articolul →