ro La începutul examenului național pentru elevii de clasa a VIII-a, peste 100 de candidați din Timiș nu s-au prezentat la prima probă, conform datelor oficiale.
Potrivit Inspectoratului Școlar Județean Timiș, din totalul de 5.
079 au susținut proba de Limba și Literatura Română, în timp ce 131 au absentat.
Niciun candidat nu a fost eliminat din examen, iar următoarea etapă va avea loc miercuri, 24 iunie, la Matematică.
Absenteismul de la Evaluarea Națională în Timiș Absenteismul a fost semnalat de oficialii ISJ, însă nu s-au înregistrat incidente sau probleme de securitate în timpul primei probe.
Citește articolul complet pe Timiș Expres
Deschide articolul →